شنبه 1 اردیبهشت 1397

پیش سرمایش برای توربین های گازی

 

 

پد پیش سرمایش توربین های گازی

هنگامی که دمای محیط بالا باشد ، خنک کردن هوای ورودی به توربین سودمند خواهد بود و ممکن است این عمل با کمک تبرید مکانیکی یا سرمایش تبخیری انجام شود .

در سیستم سرمایش تبخیری ، بهترین واسطه تبخیر پدسلولزی یا اصطلاحا خنک کننده سلولزی است. در این حالت پد مدیای خنک کننده می بایست حتی الامکان در نزدیکی ورودی هوا قرار داشته باشد ، به نحوی که ورود هوای خنک کننده تسهیل شده و ضمنا حداکثر زمان لازم جهت تبخیر آب اضافه شده نیز منظور شود .البته لازم بذکر است سیستم فریم و ملحقات پد مدیای خنک کننده و همچنین مواد اولیه و کیفیت پد مدیا تاثیر بسزایی در این امر دارد.

معمولا بازده توربین های گازی به ازای هر 20درجه فارنهایت (11.1 درجه سانتیگراد) افزایش دمای محیط ، 10 درصد نسبت به ظرفیت اسمی آن کاهش می یابد ( و بالعکس ) . مثلا اگر دمای محیط به 60 درجه فارنهایت ( 15.6 درجه سانتیگراد ) کاهش یابد ، بازده توربین حدود 10 درصد بیش از حالتی است که دمای محیط 80 درجه فارنهایت (  26.7 درجه سانتیگراد ) باشد .

امروزه در کشور تلاش می شود بدلیل هزینه سنگین سرمایش تراکمی یا خنک کننده گازی از سیستم سرمایش تبخیری یا خنک کننده آبی در نیروگاه های تولید برق استفاده شود .

 

 

 

مزایا :

 

 

  •  افزایش راندمان توربین گازی
  •  افزایش توان تولید برق
  •  کاهش تولید آلاینده های مضر
  •  بازپرداخت سریع سرمایه گذاری
 
  از تا توضیحات
ارتفاع 120cm 200cm بنا به سفارش مشتری
عرض 50cm  100cm بنا به سفارش مشتری
ضخامت 5cm 30cm بنا به سفارش مشتری

Copyright © 2013. koolancel.com. All Rights Reserved.
Designed By Mavi Design